Anglie klesla ještě níž, světu je pro smích. Byla to hloupost, omlouvá se otřesený Allardyce


Londýn - Otřesený, plný emocí a očividně vyčerpaný se omluvil fotbalový kouč Sam Allardyce za chování, které jej stálo místo u anglické reprezentace. Jednašedesátiletý trenér jen pár hodin po rozpoutání skandálu s tajnou nahrávkou, na níž přestrojeným novinářům vykládal o tom, jak obejít pravidla při přestupech, odletěl z Anglie do svého druhého domova ve Španělsku.
"Letím pryč, potřebuju se uklidnit a popřemýšlet," řekl Allardyce novinářům. Svého chování litoval. Udělal prý hloupost, že se snažil prokázat laskavost někomu, koho znal 30 let. "Bohužel jsem se zmýlil v úsudku a zaplatil za to. Chytil jsem se do pasti. Asociaci i všem zúčastněných jsem se omluvil," doplnil.

Allardyce byl u anglické reprezentace pouhých 67 dnů, vedl ji v jediném zápase. Po nevydařeném červnovém mistrovství Evropy vystřídal Roye Hodgsona, jenž nabídl rezignaci hned po senzační porážce s Islandem v osmifinále.
"Nemyslel jsem si, že Anglie může klesnout ještě níž po tom, co se stalo v létě na Euru. Teď jsme celému fotbalovému světu pro smích," prohlásil bývalý kapitán národního týmu Alan Shearer.
Skandál rozpoutal deník Daily Telegraph zveřejněním tajné nahrávky, na níž o porušování pravidel při přestupech hráčů hovořil Allardyce s novináři vydávajícími se za asijské investory. Dohodl si i provizi 400 tisíc liber (asi 12,5 milionu korun).
Zda se bývalý obránce a kouč řady anglických klubů, jenž měl u reprezentace roční plat tři miliony liber, k fotbalu vrátí, zatím neví. Ale nezanevřel na něj. "Kdo ví? Počkám a uvidím," dodal.

Nejčtenější zprávy