Škoda chystá jiné elektrické modely pro Evropu a jiné pro Čínu, prozradil v Paříži šéf značky


Zatímco v Evropě si jízdu na elektřinu ve voze Škoda lidé vyzkouší v modelu superb, v Číně to bude v octavii a rovněž v kodiaqu. V rozhovoru pro Aktuálně.cz to na pařížském autosalonu prozradil šéf značky Bernhard Maier.
Tyto hybridní modely s možností dobíjení ze zásuvky ovšem krátce poté doplní čistě elektrický automobil, doplnil. Nechtěl ovšem již specifikovat, jaký vůz to bude. Mohl by to být také zcela nový model automobilu, od samého počátku vyvíjený jako elektromobil.
Škoda se nyní podle Maiera především soustřeďuje na ofenzívu v kategorii sportovně-užitkových aut, nicméně nepouští ze zřetele další segmenty.

"My jsme vloni museli udělat poměrně bolestné rozhodnutí o zastavení projektu roomster,což současně znamenalo, že nemůžeme nabízet zákazníkům ani žádný užitkový vůz. Na druhou stranu jsme si díky tomu uvolnili veškeré kapacity pro naše nová SUV. Do budoucna není vyloučeno, že se k tématu užitkových vozů ještě vrátíme, nyní se však koncentrujeme na jiné segmenty," vysvětlil.
Maier na přímý dotaz nechtěl prozradit, jaká nová auta Škoda chystá na příští rok, potvrdil ale, že se připravuje následovník současného vozu Yeti.
Podle informací Aktuálně.cz ovšem lze ovšem během první poloviny příštího roku lze očekávat modernizaci hned tří vozů. Jako první má být na počátku roku připraven facelift nejdůležitějšího modelu octavia, a dále se chystá modernizace vozů rapid a citigo.
V závěru příštího roku se pak přestaví druhá generace kompaktního SUV Yeti.
Vývojáři automobilky v současné době, stejně jako u konkurenčních firem, pracují na vývoji automatizovaného řízení. "Nicméně i v tomto případě platí, že nemusíme vždy využívat všechny dostupné technologie. Vždy budeme brát v úvahu, nakolik jsou užitečné, a také, jaká je jejich cena pro zákazníka," dodal.

Nejčtenější zprávy