Do Sazky přišel výherce více než 200 milionů. Byl klidný, perfektně připravený a s pěti účty


Praha – Perfektně připravený si do budovy Sazky pro více jak 200 milionů korun přišel muž středního věku z Ústeckého kraje. Přihlásil se tu o druhou nejvyšší výhru v historii Sportky - 201 252 720 korun. Učinil tak jen devět dní před vypršením lhůty na vyzvednutí výhry.
"Výherce působil velice klidným dojmem a bylo zřejmé, že je perfektně připravený. V sídle Sazky hovořil pouze s jedním zaměstnancem, kterému předložil čísla pěti různých bankovních účtů. U čísla konta byla navíc vždy uvedena přesná částka, jaká má být poslána," říká mluvčí Sazky Václav Friedmann.

Bližší informace o tom, jak s penězi dále naloží, nechtěl muž specifikovat, pouze uvedl, že má promyšlenou investiční strategii. "Na místě využil možnosti odnést si v hotovosti 270 tisíc korun. Zbývajících více než 200 milionů dorazí na účty výherce nejpozději do 60 dní, tedy začátkem prosince," dodává Friedmann.
V České republice padla jen dvakrát vyšší loterní výhra. Před třemi lety si manželský pár z Chrudimska odnesl ve Sportce bezmála 400 milionů korun. Absolutním rekordmanem je pak šťastlivec z Pardubického kraje, který ve hře Eurojackpot získal 2,466 miliardy korun.
"Bylo by skvělé po roce přivítat do klubu miliardářů dalšího Čecha. Právě tento pátek opět hrajeme o téměř 2,5 miliardy korun, tedy nejvyšší možnou sumu jakou Eurojackpot nabízí," dodává Václav Friedmann.
V letošním roce se prostřednictvím loterních her Sazky stalo milionářem už 93 výherců, kteří si rozdělili celkem 707 550 131 korun.

rychlá půjčka

Vyhledejte si ten nejlevnější Hotel se slevou až 80% !

Nejčtenější zprávy