Kličko se odvety nedočká, Fury se rozhodl ukončit kariéru. A pourážet celý boxerský svět


Londýn - Dlouho očekávané odvety mezi Tysonem Furym a Vladimírem Kličkem se boxerský svět už nejspíš nedočká. Britský šampion se poté, co dvakrát zápas odložil kvůli zdravotním problémům, rozhodl ukončit kariéru.
"Box je ta nejsmutnější věc na světě, kterou jsem kdy dělal. Je to jen hromada ... Jsem nejlepší, tak si běžte vykouřit ... Já jsem skončil, mějte se krásně," napsal v úterý na Twitteru.

Fury, který před rokem Klička překvapivě sesadil z trůnu , se měl v odvetě s Ukrajincem utkat původně už v létě, nakonec byl ale zápas o tituly WBA a WBO odložen kvůli jeho zraněnému kotníku. 
Boxovat se tak mělo na konci září, ale ani tento termín nakonec nebyl kvůli osmadvacetiletému Britovi dodržen, a to kvůli jeho problémům s dopingem. Podle ESPN měl být Fury pozitivně testován na kokain.
Tomu by ostatně nahrávaly i další Furyho příspěvky na Twitteru, kde se podepisuje jako Tyson Montana a publikoval i fototmontáž, ve které je znázorněn jako kokainový mafián Tony Montana z filmu Scarface.

Je ale možné, že dopingoví komisaři zkoumají jiný prohřešek, ještě před prvním zápasem s Kličkem totiž měl být Fury pozitivně testován na nandrolon. Slyšení v této kauze ho čeká na konci října.
Po dnešním Furyho prohlášení je každopádně jasné, že na dlouho očekávaný duel nedojde ani 29. října, což byl naposledy vyhlášený termín souboje. Oba tituly, které Fury držel, se tak uvolní. Již dříve byl Fury zbaven titulu IBF, protože se vyhnul povinné obhajobě. Ten nyní drží Antohony Joshua, mistrovský pás organizace WBC pak patří Deontay Wilderovi. 

Nejčtenější zprávy