Sluková už je i Nausch. V Americe se vdala, a s Hermannovou tak zakončily skvělou sezonu


Praha - Byla to sezona snů. Loni v létě se daly dohromady a společně vyhrály turnaj Světové Tour, odvezly si stříbro z ME a kvalifikovaly se na olympiádu. Plážové volejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová samy sebe překvapily, jak se jim rok spolupráce vyvedl. První jmenovaná si navíc na konci sezony v Americe přidala ke jménu i příjmení Nausch, protože se vzdala za dlouholetého partnera a trenéra Simona.

Obřad se konal v americkém Arkansasu. "Svatbu jsme plánovali minimálně ty tři roky, co jsme zasnoubení. Tehdy jsme říkali, že se asi budeme brát až po Riu a to bez ohledu na to, jestli tam budeme hrát nebo ne. Že se budeme brát v Americe, to vyplynulo někdy před rokem touhle dobou. Určitě to nebyl spontánní nápad, že bychom přijeli do Vegas, kde bychom si vybrali nějaké šaty a vzali se. Byla v Arkansasu u kamarádů na farmě," vysvětlila Sluková Nausch na úterní tiskové konferenci.
Rozhodně si ale s rakouským partnerem nenaplánovali nic pompézního. "Nebyla to žádná americká svatba, nejsem typ, co by tam chtěl mít ledové sochy nebo motýly z krabice. Bylo to v zahradě na trávě, spousta lidí tam chodila naboso, v rodinném duchu pro pár lidí," dodala.
Pár tvoří už přes sedm let, a tak se pro ni svatbou v osmadvaceti nic nemění. "Mohla bych být už rozumnější co? Ne, tak jestli se budu ještě herně nějak rozvíjet, tak to asi nebude tím, že jsme si řekli ano," uvedla s úsměvem.
V některých českých médiích se sice po zářijové svatbě hemžila informace, že za svědka jí šla její parťačka Hermannová, nebyla to ovšem pravda. "Za svědka šel můj starší brácha. Bára tam ale byla, protože nejen, že to je parťačka, ale za ten rok jsme se hodně skamarádily."

V Americe ale společně se Hermannovu stihly i zrelaxovat a samy si zhodnotit uplynulou sezonu. "Nejvíc si cením asi toho stříbra z mistrovství Evropy, to byl pro nás velikánský úspěch. A samozřejmě kvalifikace na olympiádu a ty dva turnaje, které k tomu vedly. Byly fyzicky i psychicky hodně náročné. Celkově myslím, že ta sezona byla ještě lepší než jsme čekaly," přiznává čerstvě vdaná volejbalistka.
Budou hrát až do Tokia
"Pro mě to byla nejlepší sezona v beachvolejbalovém životě, nemůžu jinak, než si pochvalovat tu změnu, kterou jsme loni udělaly a daly se dohromady. Jsem pyšná, co jsme za rok dokázaly," doplnila ji partnerka.

V Arkansasu ovšem zapracovaly i na kondici. "Máme tam super podmínky, kamarády, kteří jsou schopní nám v mnoha ohledech pomoct a přináší nám zase trochu jiný pohled do našeho týmu," uvedla Sluková Nausch.
Plán je jasný, vydržet ve světové špičce další čtyři roky a kvalifikovat se na olympijské hry do Tokia v roce 2020.
"Cesta tam je dlouhá, hodně se toho bude měnit. Spousta týmů rozpadá, ještě ani není daný kalendář další sezony, možná se bude trochu měnit systém turnajů. Je to hodně otevřené. Co zůstane stejné, je ta dřina, kterou musíme odvést. Za ten rok jsme našly cestu i z hlediska toho, kolik tréninků nám vyhovuje, takže v tom se asi moc měnit nebude," shodují se.
Hermannová: V Tokiu snad podám ještě lepší výkon
Pod pěti kruhy v Riu skončily v předkole play off. Zatímco v Brazílii byly po vyřazení zklamané, teď už se na svou účast tam dívají trochu jinak. "Jsem ráda, že jsme si to prožily, a doufám, že to byla jen první olympiáda a že se dostaneme na tu druhou a osobně, že nezopakuju stejný výkon, ale že bude daleko lepší," věří Hermannová.

Její o tři roky starší kolegyně tak ještě odloží plány na rodinu, i když už to hodně zvažovala. "Loni byl konec kariéry větší téma. Když jsme se rozešly s Kristýnou (Kolocovou), chtěla jsem založit rodinu. A teď jsem moc ráda, že jsem to neudělala. Už bych asi byla připravená na miminko, ale máme unikátní šanci, máme sponzory i energii, baví nás to, na rodinu ještě mám čas. Čtyři roky zvládneme," řekla.
V příští sezoně pro ně bude vrcholem světový šampionát. Samy vědí, že to nebudou mít jednoduché, protože ostatní páry už mají přehled o jejich síle a videa s jejich zápasy už mezi trenéry kolují.
"Já mám na mistrovství světa maximum 17. místo, takže kdyby se nám to povedlo s Bárou vylepšit, bylo by tu super," dodala na závěr Sluková Nausch.

Nejčtenější zprávy