Škoda začíná přijímat objednávky na model Kodiaq. Nejdražší verze stojí 950 900


Cenové rozpětí nabízených verzí nového velkého SUV Škoda Kodiaq je od 677 900 Kč po 950 900. Nejvyšší částka je přiřazena k verzi s dvoulitrovým turbodieselem naladěným na výkon 140 kW, s pohonem všech kol a automatickou převodovkou. Samozřejmě se jedná o exemplář s nejvyšším výbavovým stupněm Style.
Zmiňovanou základní cenu již mladoboleslavská automobilka zveřejnila na tiskové konferenci během pařížského autosalonu. Za tuto částku zájemce o vůz získá verzi s benzinovým motorem 1,4 (110 kW) a buď s automatickou převodovkou, nebo s pohonem všech kol.
Škoda zatím bude nabízet tři stupně výbavy, ale dá se očekávat, že brzy přibude přinejmenším verze Laurin & Klement.
Základní stupeň výbavy obsahuje mimo jiné sedm airbagů, dvouzónovou automatickou klimatizaci, elektrickou parkovací brzdu, elektrické ovládání vpředu i vzadu, kožený volant, střešní nosič, loketní opěrku mezi předními sedačkami, rádio a centrální zamykání s dálkovým ovládáním. Vůz jezdí na sedmnáctipalcových kolech z lehké slitiny.
Za prostřední výbavu Ambition se připlácí 53 000 Kč. Kupující takového vozu pak navíc získají například ochranu hran dveří, mlhovky, startovací tlačítko, tempomat, parkovací senzory a dva deštníky.

Třetí stupeň výbavy je oproti prostřednímu dražší o 65 000 Kč a ve výčtu jeho položek se navíc nachází chromované lišty oken, elektricky nastavitelné sedadlo řidiče, hlavní světlomety zcela složené z LED diod, zásuvka na 230 V, bezklíčkové odemykání a startování, zadní parkovací kamera s ostřikovačem, vyhřívání předních i zadních sedaček a multimediální systém s osmi reproduktory.
Třetí řadu sedaček lze montovat do všech verzí. V případě nejnižšího stupně výbavy se za ni ale připlácí 21 500, v dalších dvou už jen 18 000 Kč.
Ve výbavě se můžou ocitnout i prvky, které dosud žádná jiná škodovka neměla. Konkrétně se jedná o vyhřívaný volant, který je součástí paketu Style Comfort, dále systém čtyř kamer Area View a asistent pro jízdu se zapojeným přívěsem. Novinkou jsou rovněž tlačítka pod stropem, která umožňují spojení s asistenční službou Škoda, se servisem, případně se záchranáři. Ty může vůz zavolat i sám, pokud bude mít vážnější havárii. 
Auto si nyní již lidé mohou u dealerů objednávat, oficiální zahájení prodeje se ale plánuje až na únor. 

Nejčtenější zprávy