Najednou přišly dvě velké rány, popsal Lacko začátek "demoličního derby" v Le Mans


Le Mans (od našeho zpravodaje) - I když Adam Lacko stál v sobotu v Le Mans na stupních vítězů, úvodní den závěrečného podniku ME tahačů na okruzích mu moc štěstí nepřinesl. Český jezdec za volantem Buggyry v první rozjížďce definitivně prohrál boj o titul a v té druhé byl na začátku řetězové reakce končící hromadnou havárií. 
Jízda číslo dvě byla plná problémů. První start po několika kilometrech jízdy ukončila kolize několika vozů, jejichž vyproštění si vynutilo vyvěšení červených vlajek. Ale ani druhý pokus o závod nebyl předurčen k úspěchu.
Lacko se při letmém startu snažil vylepšit svoji čtvrtou pozici, když v tom se náhle zpod jeho Buggyry vyvavlil černý kouř a tahač téměř zastavil. Pomalu jedoucí vůz před smečkou zrychlujících soupeřů znamenal jediné: následovala řetězová havárie.
Sám Lacko dostal rány zezadu, které se otiskla i na zadní ochranný rám a přinesly poškození pneumatiky. Však také do opakovaného startu číslo tři vůbec nenastoupil.
Spoušť na trati po havárii v druhém restartu jízdy číslo tři:

"Všechno bylo normální, když v tom jsem dostal zezadu dvě rány, až mě z nich bolí zápěstí. Ale pak jsem se nějak rozjel a na rovince jel zase maximálku 160. Až když jsem zahlédl červené vlajky, začal jsem přemýšlet, co se vlastně stalo," popsal Lacko večer po závodě kritický moment.
Závodník Buggyry dopadl ještě dobře. Jeho krajan Frankie Vojtíšek zažil déjá vu z Hungarorinu a znovu musí opravit totálně zničený kamion. Nizozemce Erwina Kleinnagelvoorta museli záchranáři z vozu vyprostit přes vyražené čelní sklo, protože dveře měl po kolizi vzpříčené a celá jeho Scania byla "opřená" o svodidla.

Rozsah škod byl tak velký, že z 15členného závodního pole nakonec do skutečného boje o body vystartovalo jen osm závodníků.
A kde se stala chyba, která všechno způsobila? "Ani po zhlédnutí všech dostupných videí vůbec netuším, co se stalo. Nemyslím si, že bych špatně zařadil. Byl tam tak velký brzdný tlak, jaký normálně nepoužívám ani v závodě. Musíme prozkoumat všechna data a na něco snad přijdeme," dodal čerstvý vicemistr Evropy Lacko.
Evropský šampionát tahačů na okruzích vyvrcholí v Le Mans v neděli posledními dvěma jízdami sezony.

Nejčtenější zprávy