Vaclík nečekal tak velký rozdíl, debaklu se ale nebál. Neuer by u nás mohl hrát záložníka, myslí si


Hamburk - Přestože Tomáš Vaclík několikrát svůj tým podržel, třem gólům ve své síti nezabránil a čeští fotbalisté tak prohráli v kvalifikaci mistrovství světa v Německu jasně 0:3. Brankář Basileje připustil, že tak velký rozdíl mezi oběma týmy nečekal.

"Myslím, že do stavu 3:0 to byla ze strany domácích čistá dominance. My jsme chtěli být nebezpeční dopředu, ale vůbec jsme se k tomu nedostávali. Nebylo to ani tím, že bychom chtěli jen bránit," řekl Vaclík novinářům v Hamburku.
"Oni byli tak silní, že dokázali reagovat na všechny herní situace, které se jim naskytly, výborně. Ukázali, proč jsou jasným favoritem celé skupiny a úřadujícími mistry světa," dodal Vaclík.
Na konci září podobně dominoval Arsenal proti jeho Basileji v Lize mistrů. "Velký rozdíl jsem už zažil na Arsenalu, tohle bylo něco podobného. Před zápasem jsem si nemyslel, že to bude takhle moc. Němci dneska byli dominantní, prostě byli lepší," uvedl Vaclík.
Mezi tyčemi se snažil dělat, co mohl. "Bohužel jsem dostali hned z první střely ve 13. minutě gól. Je to složité hodnotit. Něco jsem chytil, ale za stavu, kdy o něco šlo, to bohužel trefovali a uklízeli to," litoval Vaclík.

V 65. minutě Němci druhým gólem Thomase Müllera v utkání zvýšili na 3:0, ale český gólman obavy z debaklu neměl. "To ne, neměl jsem strach, že se by to mohlo zvrhnout, že bychom třeba za poločas měli dostat šest gólů. Jak dali třetí gól, bylo vidět, že ubrali a nechali nás i nahrát. Že bychom měli prohrát vyšším rozdílem, nebo odjíždět s debaklem, toho jsem se nebál," uvedl Vaclík.
Ocenil, jak Němci strojově kombinovali a diktovali tempo. "On by i Neuer (brankář Německa) u nás mohl hrát záložníka. Jsou prostě samozřejmě lepší. Každý hraje v top klubech v Evropě. Bylo celkem jasné, že budou silní na balonu. Tím rozestavením, herním schématem si dokážou vytvářet hrozně výhod a přečíslení ve všech prostorech," dodal.

Nejčtenější zprávy