Raonic si jako čtvrtý tenista zajistil Turnaj mistrů, šanci má stále i Berdych


Londýn - Milos Raonic je čtvrtým jistým účastníkem Turnaje mistrů v Londýně. Kanadský tenista si zahraje finále sezony ATP Tour podruhé v kariéře po ročníku 2014.

Pětadvacetiletý Ranoic sice s bolavým kotníkem nenastoupil do sobotního semifinále v Pekingu, jeho očekávaný start v Londýně byl ale potvrzen po zveřejnění pavouka následujícího turnaje v Šanghaji.
"Mám za sebou nejlepší sezonu v kariéře, takže je skvělá odměna kvalifikovat se jako jeden z prvních hráčů do Londýna," uvedl Raonic. Rodák z černohorské Podgorici letos získal titul v Brisbane a třikrát si zahrál finále, včetně premiérového grandslamového ve Wimbledonu.
Účast na londýnském turnaji v hale O2, kde se bude hrát 13.-20. listopadu, si již dříve zajistili Srb Novak Djokovič, Brit Andy Murray a Švýcar Stan Wawrinka. Šanci má stále i nejlepší český tenista Tomáš Berdych, jenž je v pořadí sezony na prvním nepostupovém devátém místě, ale například aktuálně osmý Dominic Thiem z Rakouska se musel kvůli onemocnění odhlásit ze Šanghaje.

Nejčtenější zprávy