Pokyny pro celn├ş ┼Ö├şzen├ş

Pokyny pro celn├ş ┼Ö├şzen├ş p┼Öed celn├şm ├║┼Öadem

Pokyny pro celn├ş ┼Ö├şzen├ş a kompenzaci vznikl├Żch poplatk┼»

 

1. Kdy vznikne d┼»vod pro celn├ş projedn├ín├ş z├ísilky?

1.1 Objednan├ę zbo┼ż├ş, kter├ę nen├ş Skladovka, m┼»┼że b├Żt celn─Ť projedn├íno pokud m├í objedn├ívka hodnotu vy┼í┼í├ş ne┼ż 550,- K─Ź. Z na┼í├ş zku┼íenosti v┼íak plyne, ┼że objedn├ívky do hodnoty 3000,- ┬áK─Ź jsou celn─Ť projedn├íny v m├ęn─Ť ne┼ż 0,1% p┼Ö├şpad┼».

2. Jak├ę podklady jsou pot┼Öeba pro bezprobl├ęmov├ę celn├ş ┼Ö├şzen├ş?

2.1 Pokud bude Va┼íe z├ísilka zadr┼żena k celn├şmu projedn├ín├ş, budete p├şsemn─Ť vyzv├íni ─îeskou po┼ítou k dolo┼żen├ş t┼Ö├ş pot┼Öebn├Żch doklad┼».

Jako prvn├ş dokument je t┼Öeba dolo┼żit doklad o koupi. Ten si st├íhnete v sekci Moje objedn├ívky┬ákliknut├şm na PDF faktura u p┼Ö├şslu┼ín├ę objedn├ívky. Vzhledem k tomu, ┼że zbo┼ż├ş z Va┼í├ş objedn├ívky m┼»┼że b├Żt expedov├íno z v├şce sklad┼» a tedy m┼»┼że b├Żt doru─Źeno postupn─Ť ve v├şce z├ísilk├ích, vyzna─Źte na prodejn├şm dokladu konkr├ętn├ş polo┼żky, kter├Żch se celn├ş ┼Ö├şzen├ş t├Żk├í.

Jako druh├Ż dokument dolo┼żte doklad o zaplacen├ş, resp. v├Żpis platby. K tomuto ├║─Źelu posta─Ź├ş print screen z internetov├ęho bankovnictv├ş nebo ├║tr┼żek slo┼żenky.

Nakonec vypl┼łte plnou moc k proclen├ş z├ísilky ─îeskou po┼ítou. Ta V├ím bude zasl├ína sou─Źasn─Ť s v├Żzvou o dolo┼żen├ş doklad┼», elektronicky si ji m┼»┼żete st├íhnout ZDE. Plnou moc sta─Ź├ş vyplnit (jm├ęno, adresu, datum) a podepsat.

V┼íechny dokumenty po┼ít─Ť za┼ílete emailem na adresu: sklad.praha120@cpost.cz (max. velikost p┼Ö├şloh 4MB a form├íty pouze .jpg, .pdf, .doc). Do p┼Öedm─Ťtu emailu uve─Ćte skladov├ę ─Ź├şslo a podac├ş ─Ź├şslo z├ísilky (nen├ş-li dostupn├ę, sta─Ź├ş skladov├ę), kter├ę naleznete v ozn├ímen├ş o p┼Ö├şchodu z├ísilky ze zahrani─Ź├ş.

Nem├íte-li mo┼żnost zaslat dokumenty emailem, po┼ílete je v ob├ílce na adresu: Po┼íta Praha 120, odbor celn├ş deklarace, Plze┼łsk├í 139, 220 00, Praha 5 – Ko┼í├ş┼Öe.

3. Jak├ę komplikace mohou nastat?

3.1 Budou-li dodr┼żeny v├Ż┼íe uveden├ę pokyny, nem─Ťlo by doj├şt k ┼ż├ídn├Żm komplikac├şm. Pokud by zbo┼ż├ş bylo zadr┼żeno, vr├ít├şme V├ím pen├şze za objedn├ívku. V p┼Ö├şpad─Ť jin├Żch komplikac├ş n├ís kontaktujte.

4. Jak dlouho trv├í celn├ş ┼Ö├şzen├ş?

4.1 Samotn├ę celn├ş ┼Ö├şzen├ş trv├í obvykle 2-3 dny. Ke zdr┼żen├ş doch├íz├ş v dob─Ť od rozhodnut├ş o celn├şm projedn├ín├ş do doru─Źen├ş v├Żzvy o dolo┼żen├ş doklad┼» a do poskytnut├ş t─Ťchto doklad┼» z├íkazn├şkem ─îesk├ę po┼ít─Ť. Celkem tedy po─Ź├ştejte s 5-10 dny.

5. Jak├ę poplatky mohou vyvstat v souvislosti s celn├şm projedn├ín├şm?

5.1 S vyclen├şm mohou vyvstat tyto poplatky: DPH, CLO a poplatek ─îesk├ę po┼ít─Ť za zastoupen├ę v celn├şm ┼Ö├şzen├ş.

6. Jak se stav├ş k celn├şmu ┼Ö├şzen├ş a poplatk┼»m n├íkupn├ş galerie Baksy.cz?

6.1 Jeliko┼ż si V├ís, na┼íich z├íkazn├şk┼» v├í┼ż├şme, ┼Öe┼í├şme tyto situace v┼żdy k Va┼í├ş spokojenosti. S proclen├şm V├ím poskytne sou─Źinnost n├í┼í z├íkaznick├Ż servis.┬áPokud byl na z├ísilku vym─Ť┼Öen celn├ş dluh, zaplat├şte ho p┼Öi p┼Öevzet├ş z├ísilky na Va┼í├ş po┼íta. Celn├ş v├Żm─Ťr a doklad o poplatku za proclen├ş pot├ę naskenujte a za┼ílete n├ím ho tiketem prost┼Öednictv├şm┬áz├íkaznick├ęho servisu, jako┬áKategorii dotazu vyberte ‚Postup v celn├şm ┼Ö├şzen├ş‘. CLO, DPH a poplatek za proclen├ş V├ím budeme kompenzovat┬áformou kuponu na dal┼í├ş n├íkup, p┼Ö├şp. refundem. Kompenzaci lze poskytnout pouze z├íkazn├şk┼»m, kte┼Ö├ş nezakoupili zbo┼ż├ş k podnikatelsk├ęmu ├║─Źelu.